Úspěšný happening dává šanci 124 lidem!

23.9.2019

Happening "I Ty můžeš zachránit život aneb 100+1 nových dárců do ČNRDD!" byl úspěšný!

Dne 20. září 2019 se v Uherském Brodě pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a radního Zlínského kraje Mgr. Petra Gazdíka konal happening na podporu Českého národního registru dárců dřeně. Happening pořádala Střední škola-Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod ve spolupráci s Městem Uherský Brod a nadačním fondem Naděje.

A jaký byl program happeningu? Dopolední část programu byla zaměřena na osvětu mezi žáky základních (7. – 9. tříd) a středních (3. – 4. ročník) škol o akutní leukémii, jejích příznacích a léčbě. Žáci se taktéž dozvěděli, kdo se může stát dárcem a jak odběr kostní dřeně probíhá. Odpolední část programu byla určena pro širokou veřejnost, která mohla zhlédnout vystoupení šermířského klubu ŠKUB či sestavu Aerobiku 1. AC Uherský Brod, po kterých následovala série hudebních vystoupení. Jako první vystoupil zpěvák Vladan, po kterém přihlížející roztančila a rozezpívala hudební skupina Ritmo Factory s jejich bubenickou show. Závěr happeningu pak patřil skupinám Leon či Lake Malawi, které pomyslně uzavřely první kapitolu happeningu. V průběhu celého dne se nejen žáci, ale i obyvatelé Uherskobrodska zapisovali do registru, a i díky ním má 124 lidí šanci na nový život!

Hudební vystoupení VladanVystoupení Šermířského klubu Uherský BrodHudební vystoupení Leon I.Oznámení výsledků happeningu

HUdební vystuopení Lake Malawi I.