Učitel odborného výcviku David Kranz byl mezi 15 oceněnými pracovníky ve školství Zlínského kraje 2024

17.4.2024

Jsme velmi potěšeni, že ve středu 10. dubna 2024 byl ve Sloupovém sále Muzea J. A. Komenského v Uherském Brodě mezi patnácti oceněnými pracovníky ve školství také náš učitel odborného výcviku David Kranz. Krásné dary za vynikající práci s žáky, symbolickou sošku sovy, která představuje moudrost, pamětní medaili a listy předali oceněným hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a krajská radní pro školství Zuzana Fišerová.

Ocenění pracovníků ve školství Zlínského kraje si tento dlouholetý mistr ve svém oboru zasloužil za jeho výjimečný přínos v oblasti výchovy a vzdělávání mladé generace, která spočívá v přípravě žáků uměleckého a puškařského oboru na jejich budoucí povolání. Jeho pedagogický přístup je charakterizován nejen vysokými odbornými znalostmi, ale především individuálním přístupem k žákům, schopností podporovat jedinečné talenty a kreativitu každého z nich. Díky jeho angažovanosti a podpoře dosahují žáci vynikajících výsledků ve svých oborech, o čemž svědčí fakt, že mezi jeho absolventy se řadí celá řada úspěšných podnikatelů v oboru, kteří nacházejí své klienty i v zahraničí. David Kranz je hrdým reprezentantem naší školy. Jeho prezentace tvorby žáků na různých výstavách a soutěžích, například tvorba mědirytin k uctění památky obětí Lidic či tvorba kříže do aukce na podporu sirotků z dětského domova Živá Perla na Ukrajině nebo v současné době příprava mědirytin k uctění památek obětí Ležáků, zviditelňují naši školu v celé České republice. 
O vysokých kvalitách našeho kolegy svědčí skutečnost, že v roce 2020 vyrobil oficiální dar, kazetu se zdobeným symbolickým klíčem od Senátu, pro amerického ministra zahraničí Mika Pompeo, který mu byl předán zástupci Senátu ČR.
V roce 2023 získal ocenění Nejlepší pedagogický pracovník na základě hlasování zaměstnanců školy.